O nas

Przedsiębiorstwo RAFCHEM powstało w 2004 roku i od samego początku działalności jego głównym filarem jest detaliczna oraz hurtowa sprzedaż Środków Ochrony Roślin i innych produktów niezbędnych do skutecznej produkcji rolnej. Siedziba firmy RAFCHEM znajduje się się w miejscowości Śmiłowice (gm. Choceń, okolice Włocławka, ok 5km od zjazdu z autostrady A1), położonej w centrum Polski, w sercu malowniczych Kujaw. Dumą naszego regionu są nowoczesne gospodarstwa oraz grupy producenckie o profilu warzywniczo-sadowniczym, które mamy zaszczyt od blisko 20 lat zaopatrywać w środki ochrony roślin.

Zgodnie z oczekiwaniami naszych Klientów, oprócz konkurencyjnych cen, oferujemy:

●     najwyższe standardy magazynowania oprysków – gdzie oprócz przestrzegania wymaganych regulacji prawnych w zakresie bezpieczeństwa, wszystkie sprzedawane przez nas środki ochrony roślin przechowywane są wyłącznie w ogrzewanych magazynach. Towar każdorazowo przy wydawaniu oraz odbiorze jest sprawdzany pod kątem terminu ważności, zgodności partii z dokumentem dostawy oraz braku uszkodzeń.

●     dostępność produktów – ściśle współpracujemy z dystrybutorami koncernów chemicznych, którzy codziennie realizują nasze zamówienia. Wolumen sprzedaży naszego przedsiębiorstwa pozwala nam dokonywać zakup środków w ilościach gwarantujących najlepsze warunki cenowe oraz ciągłość dostaw. Ponadto, w bezpośrednim sąsiedztwie naszego punktu sprzedaży oraz punktu wysyłki znajdują się magazyny Hurtowni Środków Ochrony Roślin PPUH ZOFIA (Grupa G5 Synergia), co znacznie zwiększa bieżącą dostępność towarów oraz redukuje do minimum koszta logistyczne.

●     elastyczne terminy płatności – w toku biznesowej współpracy, sprzedajemy środki ochrony roślin (oraz inny asortyment) z uwzględnieniem dogodnych dla Klientów terminów płatności. Rozwiązanie takie umożliwia dokonanie zakupu oprysków, przed rozpoczęciem produkcji rolnej i zapłatę po sprzedaży płodów rolnych. Co więcej, współpracujemy również z instytucjami finansowymi udzielającymi korzystnego kredytowania na zakup środków ochrony roślin.

●     fachowe doradztwo w zakresie stosowania środków ochrony roślin – nasz zespół tworzą osoby posiadające wieloletnie doświadczenie oraz specjalistyczną wiedzę w zakresie stosowania środków ochrony roślin. Umożliwia to udzielenie pomocy w zakresie opracowania planu zabiegów oraz doboru właściwego asortymentu w celu jak najpełniejszej ochrony posiadanej uprawy. Kupując środki ochrony roślin za naszym pośrednictwem, na życzenie Klientów udzielamy informacji również o tańszych zamiennikach, z wykorzystaniem identycznej substancji czynnej i tożsamego spektrum działania.

●     Szybkość dostawy – zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest zapewnienie jak najszybszego dostępu do zamówionych środków ochrony roślin. Z uwagi na ten fakt oprócz standardowych zakupów umożliwiamy Klientom z naszego regionu składanie zamówień telefonicznie i dostawę z wykorzystaniem transportu własnego, tego samego dnia lub dnia następnego. W podobny sposób, po spełnieniu określonych minimów logistycznych, realizujemy również zamówienia innych Klientów.. Ponadto codziennie realizujemy dostawy z wykorzystaniem transportu zewnętrznego. W celu maksymalnego skrócenia czasu dostawy, na terenie hurtowni działa punkt kurierski DPD.

●     atrakcyjny system rabatowania – uzależniony od wolumenu zakupowegoJeśli składają Państwo zamówienie online, telefonicznie bądź stacjonarnie w siedzibie sklepu w Śmiłowicach (gmina Choceń) i to oferowana cena jest powodem, dla którego nabywana jest jedynie część preparatów – zachęcamy do kontaktu z doradcą handlowym. Szczerze wierzymy, że uda się wypracować rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony transakcji, a Klient będzie miał możliwość dokonania kompleksowego zakupu środków ochrony roślin w naszym przedsiębiorstwie. Podobnie, jeżeli z uwagi na wolumen zamówienia chcą Państwo zasięgnąć informacji o możliwości ustalenia indywidualnych warunków cenowych – prosimy o kontakt.

Prowadząc działalność, od początku chcieliśmy wychodzić poza proces standardowego nabycia i dalszej odsprzedaży produktu. Naszą ambicją jest poszukiwanie nowych rozwiązań w rolnictwie i ich aktywne wdrażanie. W tym celu sukcesywnie poszerzamy portfolio o biologiczne produkty do ochrony roślin, nawozy oraz regulatory oparte na innowacyjnych formulacjach. Podjęliśmy współpracę z firmą Agrofesh i przeprowadzamy bezpośrednio u Klientów, w komorach chłodniczych, aplikacje z wykorzystaniem preparatów Smartfesh. Zabiegi te umożliwiają zredukowanie produkcji etylenu przez owoce, a tym samym wydłużenie czasu przechowywania owoców bez utraty parametrów jakościowych. Obecnie koncentrujemy się na promowaniu i wdrażaniu innowacji zmierzających do poprawy właściwości gleby, jej struktury oraz podniesienia pojemności wodnej przy wykorzystaniu mączki bazaltowej. Ponadto, wprowadziliśmy do oferty rozwiązania ochronne oparte na mikrobiologii (żywe bakterie oraz wyciągi roślinne). Powyższe modernizacje w produkcji rolnej są o tyle istotne, że wpisują się w politykę rolnictwa zrównoważonego i w założeniu ograniczają stosowanie tradycyjnych środków ochrony roślin.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, jak również jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy ze strony innych podmiotów.

Zapraszamy do polubienia nas na FB by być na bieżąco z aktualnościami z branży rolnej, konkursami oraz promocjami na Środki Ochrony Roślin.https://www.facebook.com/Rafchem/